Co nabízímeCo nabízímeNabídka rostlinNabídka rostlinCeníkyCeníkySlužbySlužbyO firměO firměKontaktyKontakty

Nabídka vícekmenných rostlin
 • Prunus maackii 'Amber Beauty'

Tato okrasná původně asijská střemcha má řadu atraktivních vlastností, díky nimž stojí za pozornost. Je úchvatná v zimě, kdy upoutá nádherně jantarově zbarve-nou, odlupující se kůrou.

V průběhu dubna vykvétají v hroznech malé, vonné, bílé květy. Dorůstá výšky 8 - 10m a šířky 6 m. Podzimní zbarvení listů přechází ze zlaté do červené barvy.

Dřevina je v našich podmínkách plně mrazuvzdorná. Vhodné je světlé stanoviště s bohatou, nepříliš vlhkou půdou. Dobře snáší znečištěné prostředí, je vhodná do měst. Možné je využít tento kultivar jako kmenotvornou odrůdu, kdy získáme výpěstek s atypickou barvou kůry.

prunusmaackii01
 • Prunus sargentii ´Accolade´

Tato okrasná třešeň vznikla křížením mezi Prunus sargentii a Prunus subhirtella v Anglii v roce 1952.

Kvete v dubnu hojně poloplnými 3 - 4 cm velkými květy narůžovělé barvy, které se otevírají z tmavě růžových poupat. Má tmavě zelené listy, až 10 cm dlouhé. Ma podzim velmi pěkně oranźově až červeně barví.

Tvoří nepravidelně rozložitou korunu, dosahuje výšky 6 - 7m, šířka se pohybuje kolem 6m. Používá se jako solitera. Nevyžaduje zvláštní péči, nejlépe jí prospívá vlhká, propustná zem, mírně kyselá a dostatek prostoru.

V našich podmínkách je plně mrazuvzdorná. Výrazně odolenější než jiné druhy okrasných třešní.


praccolade
 • Prunus serrulata ´Sunset Boulevard´

Vyšlechtěna v roce 1988. Vhodné jsou půdy propustné, ne příliš vlhké.

Květy jsou velké, bílé s narůžovělým okrajem. Listy jsou zelené, při rašení lehce bronzové. Krásné je též podzimní zbarvení listů.

Koruna je úzká, sloupovitá dosahuje výšky 7 - 10m. Používá se parků a zelených ploch . 

 

prsuboul
 • Prunus serrulata ´Kanzan´

Tento 7 - 8 m vysoký vícekmen patří k velmi mrazuvzdorným odrůdám. Má rád dobře propustné, ne vlhké půdy.

Od dubna do května zaujme svými hustými svazky růžových květů.

Má eliptický tvar listů, oranžově - žluté podzimní zbarvení listů

kanzan
 • Prunus serrula

Další z okrasných třešní pochází ze zápandí Číny. Většinou vícekmenný strom oválného tvaru dorůstá výšky max. 9m, šířky 6-7 m.

Tato třešeň je ceněna především pro mahagonově červenou borku, která se v pásech odlupuje. Tato výrazná vlastnost ji předurčuje k použití jako soliterní strom do zahrad a parků.

Úzké, 7 - 10 dlouhé listy se na podzim vybarvují do žluta. Kvete v dubnu bílými stopkatými květy po 1 až 3 ve svazečku. Květy jsou často překryty listy. Plodem je peckovice, asi 1 cm velká, červená třešeň.

prunusse
 • Betula utilis var. jacquemontii ´Doorenbos´

Bříza užitečná je původem v asijských Himalájích.

Tento kultivar se vyznačuje především jasně bílou, odlupující se borkou. Může dorůstat výšky až 18 m, v našich podmínkách bývá menší - kolem 10 - 12 m. Často tvoří vícekmeny, tvr koruny je kulatý až oválný Tmavě zelené listy se na podzim barví do žluta.

Hodí se především pro výsadby ve skupinách více jedinců stejného druhu. Díky tomu více vynikne jasně bílá barva kmenů. Často se používá také jako solitera.Je plně mrazuvzdorná, vyžaduje světlé stanoviště, na půdu nenáročná.

betulaudoor
 • Liquidambar styraciflua

Tato dřevina je na půdu poměrně nenáročná. Je  málo tolerantní k zastínění. 

Kvete od konce února do poloviny května drobnými, zelenkavě žlutými květy. Plodem jsou tobolky uspořádané po 20–50 v kulovitém plodenství 2,5–4 cm velkém, zprvu zeleném, později žlutavém, po dozrání hnědém.

Borka tmavě šedá, v mládí tenká, hladká, později hluboce podélně rozbrázděná, korkovitá, 2–4 cm široká. Listy se na podzim výrazně zbarvují do různých odstínů od oranžové do růžové, nachově červené či fialové barvy.

 

 

liquidambar
 • Tilia cordata ´Greenspire´

Tato odrůda je vhodná do městského prostředí, jelikož je tolerantní vůči znečištění. Půdy jsou vhodné propustné, humozní se stanovištěm na slunci. Je vhodná jako solitera do zahrad a parků. Dorůstá 10-14 m.

Listy jsou malé, srdčité, lesklé, tmavě zelené, ze spodní strany zeleno šedé. 

tiliagreen
 • Magnolia ´Susan´

Magnolia ´Susan´ vznikla křížením Magnolia liliflora ´Nigra´ a Magnolia stellata ´Rosea´. 

Dorůstá výšky 3- 5m. Má kulatý, kompaktní tvar. Vhodná je do zahrad,parků, zelených ploch.  Vhodná na slunečná stanoviště, či do polostínu.

Květy jsou velké, tmavě fialové. Kvete o 2 až 4 týdny později než Magnolia stellata. List je dekorativní tmavě zelený,kožovitý. Vyžaduje úrodné, propustné půdy.

magnoliasusan
 • Castanea sativa

Tento strom,patřící do čeledi bukovitých kvete poměrně pozdě, v rozmezí od června do srpna. Dorůstá 10 - 12m a 8m šířky. Vhodná dřevina do parků a zelených ploch.

Listy má velké ve tvaru dlouhé elipsy, řapíkaté a špičaté s výrazným zubovitým okrajem. 

Vyžaduje světlo, výživné a vlhké půdy.

castaneasat
 • Acer griseum

Javor, který na první pohled zaujme svojí atypickou hnědo-červenou loupající se kůrou.

Dorůstá 10 metrů. List tříčetný, 3-5 cm velký. Tmavě zelený, na rubu šedavý. Na podzim purpurově zbarvený.

Využití jako soliterní strom do zahrad a parků. 

 

              Acer griseum         

 
Mezi břehy Logo
velkoobchod
s rostlinným materiálem
mezi břehy s. r. o.
Stříbský mlýn 5
664 91 Ivančice